İtalya Konsolosluk Hizmetleri

İtalya devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri olan İtalya Büyükelçiliği Ankara, İtalya Başkonsolosluğu İstanbul ve İtalya Konsolosluklarının verecek olduğu hizmet bilgileri aşağıda ki gibidir. Türkiye' de ikamet etmek olan İtalya vatandaşları italya Büyükelçiliği, İtalya Başkonsolosluğu ve İtalya Konsolosluklarından istisnai durumlar dışında ve alınmış olan yeni bir karar yürürlüğe girene dek aşağıda belirtilen hizmetler alınabilecektir. 

Türkiye' de ikamet etmekte olan İtalyan vatandaşları nüfus kayıt işlemleri, sosyal hizmetler, İtalyan vatandaşlığı işlemleri, askerlik ve muafiyetler, İtalya Konsolosluklarının noter ve tasdik işlemleri, seçimler, seçmenlik hizmetleri, pasaport yenileme, İtalyan vatandaşlarının emeklilik işlemleri, medeni hal ve durumları, Türkiye' de ikamet etmekte olan İtalyan vatandaşlarının eğitim, evlat edinme konularında hizmet alınabilecektir. 

İtalya fahri konsolosluklarının hizmet alanları Başkonsolosluk ve Büyükelçiliklere göre daha sınırlıdır. İtalya Fahri Konsolosluklarından aşağıda belirtilen hizmetlerden yararlanacak olan İtalyan vatandaşı kişiler fahri konsolosluk hizmet bilgilerini göz önünde bulundurarak çalışmalar yürütmelidirler. 

Nüfus kütüğü
Sosyal hizmetler
Vatandaşlık
Askerlik
Noterlik hizmetleri
Seçmen hizmetleri
Pasaportlar
Emeklilik
Medeni hal
Eğitim
Evlat edinme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.consistanbul.esteri.it